www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 22 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Національний банк України інформує про основні правила заощаджень та накопичень
Версія для друку Написати листа
31 жовтня – Всесвітній День заощаджень.

Ви можете завантажити відео за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1PYMRNydnDKFvr1CmCOVhmCSOuEa0SdGR/view?usp=sharing

Або поширити відео зі сторінки НБУ у Facebook:​
https://fb.watch/1vENHs6dVF/

Відео
Давно хочете розпочати заощаджувати, але не знаєте з чого розпочати?
Ми розкажемо як це зробити правильно!
Сьогодні увесь світ відзначає День заощаджень.
Пропонуємо вам кинути виклик своїм фінансовим звичкам та взяти участь у 52-тижневому челенджі.
Ідея проста: ви починаєте з того, що в перший тиждень відкладаєте умовно лише 1 гривню, а потім поступово збільшуєте свої заощадження на 1 гривню на тиждень протягом року. Таким чином, ви заощадите 2 гривні у 2 тижні, потім 3 гривні у 3 тижні і так далі, поки не збільшете суму до 50 гривень на тиждень.
До кінця року ви накопичите 1378 гривень.
Краса цього челенджу полягає в його простоті та імпульсі, який він може створити, не кажучи вже про велику частину змін, яку ви відчуєте. Це простий, ефективний спосіб створити свою першу подушку безпеки або накопичити на відпустку.
Один із способів як не заплутатись - роздрукувати табличку та помічати тижні після того, як ви відкладаєте суму заплановану на цей тиждень.


Найкращий спосіб розпочати відкладати - це скласти сімейний бюджет.

Присвятіть всього 1 день на місяць своїм фінансам. Порахуйте свої доходи та витрати. Ви можете записати їх у таблицю, на папір чи у скористатись спеціальними додатками. Також можете скористатись функцією відстеження витрат за категоріями у своєму інтернет-банкінгу. Порахуйте свої витрати за такими категоріями: продовольчі товари, ресторани, побутова хімія, освіта, кредити, витрати на проїзд чи авто, та інше. В кінці місяця ви зможете чітко побачити, куди йдуть ваші гроші та де можна скоротити витрати.

Заощадження такі ж необхідні, як повітря. Ви повинні мати фінансову подушку безпеки, що зможе покрити ваші витрати протягом 3-6 місяців.

Ви вже склали сімейний бюджет? Добре.
А тепер розподіліть свої доходи за такою схемою:
50% - планові витрати
30% - спонтанні витрати
20% - на заощадження

Ви можете не просто заощаджувати гроші, заощаджуйте на своє майбутнє. Ви відчуєте різницю, коли ці накопичення будуть збиратись на якусь осмислену та чітку мету. Наприклад на навчання, авто, житло, пенсію або для надзвичайних ситуацій.

Налаштуйте автоматичні накопичення. Налаштування автоматичного накопичення - це найпростіший і найефективніший спосіб заощадити. Налаштуйте перерахування коштів з вашого основного рахунку на окремий рахунок для накопичень чи депозит у вашому банку. Ви можете перераховувати певну суму щотижня, щомісяця чи декілька разів на місяць.

Створіть для себе план заощаджень. Коли ви порахуєте скільки ви можете зекономити протягом кожного місяця і побачите яка сума може перейти на ваш ощадний рахунок, то можете сильно мотивувати себе економити та заощаджувати згідно вашого плану.


Уникайте придбання дорогих або непотрібних речей за імпульсом.

Для будь-якого несуттєвого товар чи імпульсивної покупки зачекайте 24 години перед покупкою. Якщо через добу ви ще відчуваєте потребу у цій покупці, тоді можете купувати.

Або використайте ще один спосіб.
Оцінюйте покупки відпрацьованими годинами на роботі, а не просто по вартості. Ця тактика розумової математики справді може допомогти вам підходити до покупок осмислено. Візьміть суму за товар, який ви хочете придбати, і поділіть його на погодинну заробітну плату. Наприклад, якщо ви розглядаєте пару взуття за 500 гривень і заробляєте 100 гривень на годину, запитайте себе, чи варто це взуття відпрацьованих п’яти годин.

Плануйте своє харчування заздалегідь і дотримуйтесь списку під час покупки продуктів.

Старайтесь не ходити за продуктами із почуттям голоду.

Люди, які роблять покупки їжі за списком, витрачають набагато менше грошей, ніж ті, хто вирішує імпульсивно, що купувати, потрапляючи на продовольчий ринок чи супермаркет. Річна економія може легко скласти кругленьку суму.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор