Апостоловський район
www.apost-rn.dp.gov.ua


Про результати засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми при Апостолівській районній державній адміністрації

18 травня2020 року в приміщенні районної державної адміністрації під головуванням голови Ради, першого заступника голови районної державної адміністрації Анни СКРИПНИК відбулось засідання районної Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми.

У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, спеціалісти об’єднаних територіальних громад, представники правоохоронних органів, медичних установ району, які займаються питаннями сімейної, гендерної політики, попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми.

Членами координаційної ради розглянуто питання про роботу мобільної бригади соціально – психологічної допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі та організацію роботи з дітьми та сім’ями щодо попередження домашнього насильства в умовах карантину.

Начальник управління соціального захисту Апостолівської райдержадміністації
Лілія ПРИХОДЬКОзазначила, що у зв’язку з карантинними заходами відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником. А коли вся увага зосереджена на сфері охорони здоров'я, то проблема домашнього насильства ризикує бути недооціненою, тому ми прикладаємо максимальних зусиль для інформування населення про можливості отримання допомоги у кризових випадках, а також для забезпечення доступності та якості соціальних послуг, які можуть отримувати постраждалі особи через управління соціального захисту.
За інформацією Лариси ЛЕПЕХИ - директора комунального закладу «Апостолівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» мобільна бригада створена рішенням сесії Апостолівської міської ради і діє на території Апостолівської міської ради. Згідно з угодою про співфінансування КЗ АЦСССДМ між Апостолівської та Зеленодольської ОТГ мобільна бригада також діє і на території Зеленодольської міської ради.
Прийом повідомлень про вчинення домашнього насильства, та надання «Апостолівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді». Станом на 18 травня 2020 року надійшло 14 повідомлень щодо вчинення психологічного насильства. Фахівцями із соціальної роботи були проведені заходи щодо надання допомоги постраждалим та недопущення повторення насильства у даних сім’ях.
За повідомленням Любов КОВАЛЕНКО - інспектора сектору превенції Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в 2020 році працівниками Апостолівського відділення поліції на повідомлення по лінії 102 про домашнє насильство було здійснено 76 виїздів.
З них складено 53 протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 173-2 КУпАП, з них: за ч. 1-33, за ч. 2-20.
Всього на профілактичному обліку «Домашнє насильство» перебуває 83 особи, з них 79 чоловіків та 4 жінки.
За направленими адміністративними проколами до суду з 53 розглянуто 30, з них:
5-закриті в зв’язку з малозначністю, обмеження усним зауваженням;
15- накладено штраф;
5 - громадські роботи;
5- адміністративний арешт.
В обговорені теми засідання також взяли участь : Анастасія РЕМІНА - практичний психолог Апостолівської ЗШ №3, Ніна ДЕЙНЕКО– начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, ІннаМАЗНА -заступник начальника Апостолівського бюро безоплатної правової допомоги, Юрій ГОНЧАР- директор комунального закладу «Апостолівський центр соціального обслуговування ( надання соціальних послуг)».

Перший заступник голови райдержадміністрації АннаСКРИПНИК та члени координаційної ради висловили свої пропозиції стосовно шляхів активізації подальшої спільної діяльності з метою більш ефективної протидії домашньому насильству в умовах карантину.

За результатами обговорення було прийнято відповідні рішення координаційної ради.