www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 22 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Держенергонагляд інформує: "Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!"
Версія для друку Написати листа
Держенергонагляд інформує: "Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!"

Держенергонаглядвкотрезвертається до громадян з проханням не спалювати опале листя, суху траву та побутовесміття. Такідії не тількишкодятьдовкіллю, а й несутьзагрозуоб’єктаменергетичноїінфраструктури, щоможуть бути пошкодженівнаслідокумисногопідпалу сухостою абосміття та можутьпризвести до пожежі.

Як свідчатьстатистичнідані, основною причиною виникненняпожеж на відкритихтериторіях є самелюдський фактор. Так, лише 08 квітня 2020 року співробітникиДержавноїслужбиУкраїни з надзвичайнихситуацій (далі – ДСНС) зафіксували 541 випадокзагорянь на відкритихтериторіях та у природнихекосистемах. Вогоньохопив 703 гектариземлі. Всього з початку 2020 року виявлено 15 491 випадківзагорянь, щознищило 17 914 гектарівекосистем.

Для прикладу, 06 квітня 2020 року співробітники ДСНС тільки на Кіровоградщині 14 разівліквідовувалипожежі, щовиникливнаслідокспаленнясухоїрослинності та сміття. Випадкизафіксовано у Добровеличківському, Бобринецькому, Знам’янському, Новомиргородському, Кропивницькому, Голованівському, Онуфріївському, Олександрійському, Вільшанському районах та у м. Кропивницький. Загальнаплощазагоряньсклалаблизько 6 га.

Того ж дня рятувальникиМиколаївщини загасили 11 підпалів сухостою в області. Пожежіхвойноїпідстилкивиникли у ЛісовомугосподарствіПрибузькоголісництва у Вознесенськогорайоні на площі 400 м кв та у Балабанівськомулісовомуурочищі м. Миколаєва на площі 20 м кв. Їхспричинивнавмиснийпідпал. Не обійшлось і без випалюваннясухої трави, сміття, чагарників та очерету, що стались у Новоодеському, Вітовському, Казанківському, Очаківському, Доманівському районах області та у м. Миколаєві. Площавідпожеж, спровокованихймовірнонеобережнимповодженням з вогнем та підпалом, склалапонад 21 га.​

Нагадуємо! Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративніправопорушення за самовільневипалюваннясухоїрослинностіпередбаченаадміністративнавідповідальність у виглядінакладення штрафу на громадянвід 10 до 20 неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян і на посадовихосіб – від 50 до 70 неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян. За тісамідії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на громадяннакладається штраф від 20 до 40 неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян і на посадовихосіб – від 70 до 100 неоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян.

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу Українипередбаченавідповідальність за знищенняабопошкодженнялісовихмасивів, зеленихнасадженьнавколонаселенихпунктів, вздовжзалізниць, а такожстерні, сухих дикоростучих трав, рослинностіабоїїзалишків на землях сільськогосподарськогопризначення вогнем чиіншимзагальнонебезпечним способом. Такеправопорушеннякарається штрафом від 5 100 грн до 8 500 грн, обмеженнямволіна строквід 2 до 5 роківабопозбавленнямволі на той самий строк.

Як повідомлялосьраніше​, не можнарозводитибагаттяпоблизуенергетичнихоб’єктів, особливо підповітрянимилініямиелектропередачі. Віднеконтрольованоговогнюпровідлініїелектропередачіможеобірватися, створюючинебезпекуураженняелектричнимструмом тих, хтознаходитьсяпід ним.

Якщови стали свідкомпожежі, обов'язковозверніться до правоохороннихорганів та ДСНС.

Пам’ятайте, щолишедотриманняелементарних правил пожежноїбезпекизастережевідтрагічнихнаслідків та матеріальнихзбитків. Закликаємогромадянвідповідальноставитись до природи. Бережітьвласнежиття, здоров'я та довкілля!

Довідково:

За данимиДержавноїслужбиУкраїни з надзвичайнихситуацій, ліквідація таких пожежвідрізняєтьсявідіншихтривалістю та потенційноюможливістюзбільшеннямасштабів. Для їхгасінняпотрібнозалучатизначнукількістьрятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалийтермін. Адже на відкритійтериторії в безвітряну погоду вогоньможерозповсюджуватисязішвидкістю до 4 км на годину, а у вітряну – до 30. Висотаполум’ясягає 2 м, а при сильному вітрові з різкимизмінаминапрямку та швидкості, розмір таких пожежпротягом 15-30 хвилинзбільшується в 2-3 рази.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор