www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 22 квітня 2024 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Дніпропетровськгаз надає роз'яснення щодо газових мереж на Дніпропетровщині
Версія для друку Написати листа
Справа в трубі або хто відповідає за стан внутрішньобудинкових газових мереж на Дніпропетровщині

Профілактика – головнийспосібпопередитинесправності. Так майже в усьому. Не виняток і внутрішньобудинкові газові мережі. Це частина системи від вентилю на вході в будинок - всігазові труби на фасадах будинку та всерединінього і квартир є внутрішньобудинковими мережами. Вони належать співвласникамбагатоквартирнихбудинків – тобто є спільноювласністювсіхмешканців.

Раніше вони перебували на балансімісцевих рад та експлуатаційнихорганізацій – ЖЕКів. А відповідальність за їхобслуговування була покладена на газорозподільнікомпанії. Втім, цюпослугувирішилидемонополізувати і споживачам газу дали можливістьобиратипідрядникасамостійно.

В 2018 році Міненерго відмінило наказ №35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» від 1997 року. А в травні 2019 року набрав чинності закон «Про житлово-комунальніпослуги». В ньомучітковказано, щотехнічнеобслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться за рахунокспіввласників (ст14, п.3). Виконавцемцихпослугможе бути будь-якакомпанія, обранаспіввласниками, яка маєнеобхіднідозволи на проведенняробіт з газовимобладнанням. ЛіцензуваннякомпанійздійснюєДержавна служба з питаньпраці.

У «Дніпропетровськгазі» неодноразовоінформуваликлієнтів про зміни в законодавстві, яківідбулися в травні 2018 року. Чергові зустрічі з власниками багатоквартирного житла та місцевими органами влади відбулись у м. Жовті води, м. Апостолове та Інгулецькому районі Кривого Рогу. В ході цих заходів спеціалістами газорозподільної компанії було зазначено, що відповідно до Кодексу газорозподільних мереж всі споживачі газу повинні скласти з Оператором ГРС акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. В актівказується точка розмежуваннявласників газопроводу і точка розмежуваннявідповідальностісторін за безпечнуексплуатацію мереж. Цедаєвласнику право самостійнорозпоряджатисясвоїмигазовими мережами, а такожобиратикомпанію-підрядника для їхобслуговування і ремонту.

«В зоні ліцензійної діяльності АТ «Дніпропетровськгаз» знаходиться понад 7000 багатоповерхових будинків. З них – лише 5000 склали акти розмежування і лише 1200 будинків уклали договори на технічне обслуговування. До цієї послуги входить огляд, перевірка герметичності газопроводів та їх з’єднань, випробовування мереж тиском, обслуговування вимикаючих пристроїв (або кранів) тощо. На сьогоднішній день, більшість викликів аварійної газової служби 104 пов’язані з витоками через людський фактор (самовільне втручання, порушення правил користування) та з тривалим терміном експлуатації. Простими словами – зношеністю мереж. Житловий фонд та всімережі (не лишегазові, а йводопостачальні, електричні, теплові) далеко не нові і потребуютьобслуговування та ремонтів. Цепитаннянасампередбезпеки», - говорить головний інженер АТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Макаренко.

Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від їх виду та обсягу - протяжності мереж, кількості приладів, їх типу і періоду обслуговування, і розраховується індивідуально для кожного клієнта і домоволодінь.

В компанії сподіваються, що до початку опалювального сезону в регіоні буде укладено 100% договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж і безпека газопостачання буде здійснюватися на постійній основі.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор