www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 11 грудня 2023 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
ГОЛОДОМОР 1932-1933 Р.Р.
Версія для друку Написати листа
ГОЛОДОМОР 1932-1933 Р.Р.

У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор в Україні.

Сьогодні, у переддень Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні ми згадуємо всіх, хто втратив життя під час голодоморів у ті страшні тридцяті роки минулого століття. То була жахлива сторінка для нашого народу. Мільйони невинно загублених життів та скалічених доль, безлюдні села, страх у людських душах - ось чорний слід Голодомору.

Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю наших загиблих співвітчизників.

Наше завдання - зберегти пам'ять про все, що відбулося на українській землі. І героїчне, і трагічне. Спільна пам'ять та спільна історія мають об’єднувати нас, робити сильнішими. Це фундамент нашого майбутнього.

Ми сумуємо, але ми відчуваємо і гордість за наш народ. Він зумів вистояти, незважаючи на весь трагізм тієї важкої доби. Ми славимо усіх, хто у часи Голодомору рятував земляків від лютої смерті, часто ризикуючи своєю свободою, а то й життям.

Наш народ не лише вистояв у голодне лихоліття. Спільно з іншими націями світу він переміг у найбільшій в історії людства війні, відбудував зруйновані міста і села. Ми зберегли себе як народ, зберегли свою історію. Ми здобули державну незалежність та йдемо сьогодні шляхом творення європейської країни, заможного суспільства.

Трагедія Голодомору є важким уроком для України, для всього людства. Страшні події тих років продемонстрували, як легко може бути зруйноване життя і як важко воно відроджується на випаленому полі.

Скільки українського народу прийняла наша земля в ті страшні тридцяті роки. Уже, мабуть, ніхто точно і не скаже. В будь-якому селі спроби встановити кілька жертв голодомору за спогадами літніх людей, стають безуспішними, пам'ять уже підводить тих небагатьох старожилів, що вижили в той страшний час. Але ми мусимо пам'ятати про кожного, кого змусили загинути страшною смертю...
Нам потрібно зробити усе, щоб подібні трагедії ніколи більше не могли повторитися на українській землі.


Голова Апостолівської
райдержадміністрації Сергій ПАТОЄВ


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор