www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 29 листопада 2023 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Сімейний патронат: збережемо сім’ю для дитини
Версія для друку Написати листа
Сімейний патронат: збережемо сім’ю для дитини

Право дитини на сім’ю прописано законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Жоден інтернат, навіть самий комфортабельний з євроремонтом не замінить родину. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну родину, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність.
Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин .
Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, що має мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Тобто, такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально – психологічної реабілітації дитини у свій сім’ї.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, віком від 35 до 60 років, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, та добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї.
Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України. Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також на утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
Патронатні сім’ї також можуть стати доволі непоганою альтернативою для людей, які пішли на пенсію за вислугою років, а також осіб з педагогічною чи медичною освітою, які залишилися без роботи.

За детальною інформацією звертатися:


    · Служба у справах дітей Апостолівської районної державної адміністрації

      тел. 9-10-32, моб. тел. 0673387508


    · Комунальний заклад «Апостолівський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді»

      моб. тел. 0969336008

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор