Апостоловський район
www.apost-rn.dp.gov.ua


В Україні продовжується реформування військових комісаріатів.

    Збройні Сили ґрунтовно переглядають роль та місце військових комісаріатів у загальній системі комплектування військ та соціального захисту громадян, які проходили військову службу. Саме тому, уряд України прийняв рішення, а саме - розпорядження від 19 липня 2017 року №492-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо утворення територіального центру комплектування та соціальної підтримки», яке передбачає реформування та забезпечення ефективного функціонування місцевих органів військового управління – військових комісаріатів. Дане розпорядження прийняте на виконання вимог Указу Президента України від 6 червня 2016 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» щодо створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

    У 2017 році на базі Чернігівського обласного та Козелецького районного військових комісаріатів проведено експеримент щодо їх переформування у ТЦК та СП. За результатами цього експерименту у 2018 році сплановано створення Чернігівського, Дніпропетровського, Одеського, Рівненського обласних та районних територіальних Центрів, а в 2019 році такі Центри будуть створені і у Вінницькій області.

    Здійснення відповідного реформування передбачає роботи з переобладнання приміщень існуючих військкоматів та приведення їх до визначеного зразка, на зразок «прозорого офісу». Метою створення таких центрів є підвищення ефективності роботи з військовозобов’язаними, резервістами і ветеранами у системі надання послуг із соціального і правового захисту. При зверненні за послугою до ТЦК та СП не потрібно «бігати» по кабінетах, все буде в одному місці. У холах облаштують «рецепцію», яка працюватиме за принципом відкритого вікна. Працівник ТЦК та СП відповідатиме на всі запитання відвідувачів, а якщо питання будуть специфічного характеру – викликатимуть відповідного працівника. Також одним з головних завдань ТЦК та СП буде здійснення заходів залучення громадян на військову службу за контрактом (вербування) шляхом їх активного пошуку на підприємствах, під час урочистих масових заходів, відвідування військових частин тощо.

    У рамках вищезазначених реформувань, з метою взаємодії Апостолівського РВК з райдержадміністрацією та громадами району з питань формування ТЦК та СП в Апостолівському районі до кінця 2018 року, між головами громад району, головою райдержадміністрації, та військовим комісаром Апостолівського РВК погоджено план взаємодії в даному напрямку.