Апостоловський район
www.apost-rn.dp.gov.ua


«СТОП! ЗАЛІЗНИЧНИЙ ПЕРЕЇЗД!»

За інформацією Державноїслужби України з безпеки на транспорті, в 2020/2019 роках на залізничних переїздах Українисталося 66/65 дорожньо-транспортних пригод. Рівень аварійності на залізничних переїздах збільшився на 1,5 %, кількість травмованих осіб збільшилася на 40,0 %.

При цьом увсі випадки дорожньо-транспортни хпригод сталися через ігнорування водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів Українивід 21 жовтня 2001 р. № 1306 (з ізмінами), в частині перетину залізничних переїздів.

Укртрансбезпека пропонує у період з 08 по 15 лютого 2021 року долучитися до проведення спільних заходів «Стоп! Залізничнийпереїзд!» з підвищення рівня безпеки руху на залізничних переїздах.

Нагадаємо основні правила руху через залізничні переїзди:

Водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізнични хпереїздах. Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а такожпереконатися в тому, що не наближаєтьсяпоїзд (локомотив, дрезина). Для пропускупоїзда, щонаближається, і в іншихвипадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньоюрозміткою 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», шлагбаумом чисвітлофором так, щоббачитисигнали, а якщозасобиорганізаціїдорожньогорухувідсутні - не ближче 10 м до найближчої рейки. Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.

Рух через переїзд забороняється, якщо:

а) черговий по переїздуподає сигнал заборони руху — стоїть до водіягрудьмиабо спиною з піднятим над головою жезлом (червонимліхтаремчипрапорцем) абоз витягнутими в сторони руками;

б) шлагбаум опущений або почав опускатися;

в) увімкненозаборонний сигнал світлофорачизвуковий сигнал незалежновіднаявності та положення шлагбаума;

г) за переїздомутворився затор, якийзмуситьводіязупинитися на переїзді;

ґ) до переїзду в межах видимостінаближаєтьсяпоїзд (локомотив, дрезина).

Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в транспортному стані. Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.

У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водійзобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдаєтьсязробити, він повинен:

а) коли є можливість, послати двох чоловік уздовжколій в обидва боки відпереїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах — у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;

б) залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнализагальноїтривоги, вживати всіх заходів для звільненняпереїзду;

в) у разі появи поїздабігтийомуназустріч, подаючи сигнал зупинки.

Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравоїтканиниабо будь-яким добре помітним предметом, у темну порудоби і в умова хнедостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серіїз вукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів. Стадо твариндозволяєтьсяпереганяти через переїздтільки за достатньоїкількостіпогоничів, але не менше трьох. Переводити поодиноких тварин (не більше двох на одного погонича) необхіднолише за вуздечку, повід.

БУДЬТЕ УВАЖНІ ТА ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙТЕ: "ЗАЛІЗНИЧНИЙ ПЕРЕЇЗД – ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!!!"

Відділ містобудування, архітектури,
з питань цивільного захисту та захисту довкілля
Апостолівської райдержадміністрації