www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 28 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Про життя, війну і справедливість: у ДніпроОДА сумський журналіст і письменник презентує новий гостросюжетний роман
Версія для друку Написати листа
П’ять секунд, п’ять днів, п’ять років, вічність – у такий часовий ланцюг вибудовується роман Євгена Положія. Сумський письменник і журналіст презентує його у ДніпроОДА 20 жовтня. Книга «5 секунд, 5 днів» стала другою, у якій автор описує трагічні події під Іловайськом. Говорить, що на 200 сторінках прагнув показати жагу героїв до справедливості. На творчому вечорі – спілкування з автором, фото, автографи, також можна придбати роман за ціною видавництва. Вхід вільний.

«Дніпропетровська ОДА і шаблони – речі несумісні. Облдержадміністрація руйнує стереотипи і запрошує до себе на гостину письменників та блогерів сучасності. У нас уже побували Павло Паштет Белянський, Gorky Look і Serg Marco, російський поет Орлуша, журналіст Сергій Іванов. Про Іловайську трагедію розказував сумський письменник Євген Положій. Він знову завітає до ОДА за два тижні з новою книгою. Вона – про життя, війну та справедливість. Вхід на презентацію – вільний», – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

Роман «5 секунд, 5 днів» Євгена Положія став логічним продовженням його книги «Іловайськ». Тільки тепер автор описує події, які трапилися з героями до війни, під час Іловайської трагедії та після АТО. Письменник каже, що прагнув показати, що штовхає людей взяти в руки зброю і ризикувати життям, передати їхню жагу до справедливості.

«Головний герой усе життя сповідує правду. Коли почалася війна, йде на фронт. Там потрапляє в «Іловайський котел». Був важко поранений, але вижив. Після тривалого лікування, емоційно виснажений, він вирішує, що вже зробив свою справу. Проте вдома чоловік стикається з іншою реальністю: його бойовий побратим силою і страхом створив власну бізнес-імперію. І тут головний герой постає перед вибором. Перед яким – прочитаєте у книзі», – зберігає інтригу автор.

Письменник зазначає, що роман сповнений символізму. Сюжет розгорається навколо цифри п’ять. «5 секунд – стільки треба порахувати пораненому солдату, щоб збагнути, чи буде він жити. 5 днів – стільки потрібно, аби вийти з оточення. 5 років достатньо, щоб побачити, чого варті народні обранці. А далі – тільки вічність», – розкриває філософський задум книги автор.

У романі чотири глави, акцент зроблений на долі чотирьох вояків. В основу головної сюжетної лінії лягла реальна історія бійця батальйону «Кривбас». На відміну від «Іловайська», книга менша за обсягом та видана суто українською мовою.

«Такі книги на часі. Тут немає пропаганди чи героїзації. Тільки жах війни, у який вплетені приклади людяності, добра, звитяги. Такі книги читатимуть не тільки сучасники, а й наступні покоління», – упевнений Євген Положій.

Презентація пригодницько-психологічного роману «5 секунд, 5 днів» Євгена Положія – 20 жовтня о 19.00 у конференц-залі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. О.Поля, 1, 3-й поверх. Вхід безкоштовний. Зареєструватися можна буде за кілька днів на сайті облдержадміністрації.

Автор зізнається, що їде до Дніпра у піднесеному настрої. Каже, колись це місто здавалося йому далеким, а тепер стало близьким і рідним.

«Їду, як додому. Тут особлива енергетика, тут я знайшов багато нових друзів. Обов’язково на презентацію запрошу прототипів книжних героїв-АТОшників – Віталія Бунчикова, Володимира Мазура, Влада Ковальова, Ігоря Павлова. Шкода, що інші облдержадміністрації України не працюють так з історичною пам’яттю, як у ДніпроОДА», – підкреслив Євген Положій.


Про життя, війну і справедливість: у ДніпроОДА сумський журналіст і письменник презентує новий гостросюжетний роман


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTLA6S1.jpg