www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 11 грудня 2023 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Шановні жителі району! Забороняється спалювати суху рослинність та побутове сміття!
Версія для друку Написати листа
На черговому засіданні Місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Апостолівській райдержадміністрації, яке відбулось 27.07.2020 року, гостро було поставлене питання щодо протидії пожежам в екосистемах населених пунктів Апостолівського району.

За даними Апостолівського районного сектору ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області з початку року на території Апостолівського району виникло 120 пожеж, з яких 59 виникли в природних екосистемах.В останні часи в зв’язку зі зміною кліматичних умов проблема виникнення пожеж в екосистемах стає актуальною вже на початку весни та продовжується до кінця осені. При цьому основним винуватцем виникнення пожеж в екосистемах є людський фактор, а саме підпали, необережне поводження з вогнем, спалювання побутового сміття та спалювання поживних залишків після збирання врожаю. Люди не усвідомлюють всієї небезпеки даних пожеж, а також тих негативних наслідків, які вони наносять природному середовищу. При трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що мешкають у траві та на поверхні ґрунту. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам. Їдкий дим також наносить пряму шкоду й здоров’ю людини, адже трав’яні пожежі є одним з головних джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу. Окрім того, що така діяльність шкодить здоров’ю самих людей, виникає також загроза перекидання вогню на відкриту територію, поля та лісову зону, адже горіння трави - процес некерований, тому вогонь швидко поширюється. А щоб боротися з вогнем, необхідні значні людські та матеріальні ресурси.
Чинним законодавством України передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення вищевказаних дій:
стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення Самовільне випалювання рослинності або її залишків
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів
Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
стаття 245 Кримінального кодексу України
Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу
1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ АПОСТОЛІВСЬКОГО РАЙОНУ!
Не будьте байдужими! Не проходьте мимо такого свавілля!
Якщо ви стали свідком вищезазначених дій, повідомляйте до правоохоронних органів за номером «102» та в разі необхідності викликайте службу порятунку МНС України за номером «101».
Будьте відповідальними, бережіть довкілля, адже майбутнє залежить від кожного з нас.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор