www.apost-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 11 грудня 2023 року
Що нового на сайті?

Архів публікацій
Апостоловський район >> Новини
Економити на платіжках до 50% можна завдяки енергоефективності
Версія для друку Написати листа
Економити на платіжках до 50% можна завдяки енергоефективностіЕнергоефективність дає змогу оптимізувати енергоспоживанняв оселях, в громадських будівлях, на підприємствах. Як результат, зменшуються витрати на енергоресурси.

Так, завдяки встановлення приладів обліку та реалізації енергоефективнихзаходів за результатами енергоаудитів можна:
- зупинити високі енерговтрати і налагодити раціональне енергоспоживання;
- економити на платіжках до 50% витрат і більше;
- отримати бажаний комфорт і тепло в оселях, в приміщеннях.

Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, аналізуючи дані учасників програми «теплих кредитів», а також реалізовані проєкти за ЕСКО-механізмом на різних об’єктах.

«Теплі кредити» стали реальною допомогою держави для родин при утепленні осель та переходу на твердопаливні котли. Із жовтня 2014 р. і по 2020 рік понад 850 тис. родин залучили близько 8,5млрдгрнкредитів в енергоефективність та отримали 3,3млрдгрн відшкодування від держави. Досвід учасників показує, що після комплексу заходів з енергоефективності економія на платіжках становить від 20% до 50%. Дані проведених щорічних оцінок свідчать про те, що середня економія газу домогосподарствами становить 25%, економія тепла в ОСББ – 20%», - повідомив К.Гура.

До прикладу, приватне домогосподарство на Полтавщині залучило ≈ 26 тис. грн. на утеплення будинку, а держава повернула 9 тис. гривень.

Споживання газу склало:
    · до утеплення - 840 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2018-2019 рр.);
    · після модернізації - 430 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2019-2020 рр.).

У результаті термомодернізації будинку платіжка за газ для родини зменшилася на 48 %.

Інший приклад – підвищення енергоефективості у дитячому садочку № 250 в м.Києві за ЕСКО-договором. У закладі встановлено індивідуальний електро-теплопункт з онлайн-управлінням та енергомоніторингом. Із жовтня 2017 року надаються послуги з енергосервісу.

У рамках реалізованих заходівза опалювальний сезон 2019/2020 рр. вдалось досягти в середньому 30% економії теплової енергії.Більше того, зазначене технічне рішення дозволило підняти температурний режим на 3-4 градуси до 19-20 °С.

У 2021 році заплановано продовження «теплих кредитів» для індивідуальних домогосподарств, а також розгляд вже підготовлених законопроєктів для відновлення і розширення енергосервісу на об’єкти комунальної сфери, енергетики.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор