Апостоловський район
www.apost-rn.dp.gov.ua


Десятки послуг – від оформлення матеріальної допомоги до приватизації землі. І все це – без виснажливого ходіння по кабінетах та довгих черг. Такі вигоди мають клієнти Центрів надання адмінпослуг. У містах, районах та об’єднаних громадах Дніпропетровщини вже працюють 47 таких Центрів та їх філій. Це – найбільше в Україні, повідомив очільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.


«Дніпропетровщина відходить від застарілої та незручної системи надання адмінпослуг. Для цього постійно запускаємо нові послуги онлайн – зараз їх вже понад 220. Ще один зручний та сучасний сервіс – ЦНАП. У такому центрі адмінпослуги можна отримати максимально швидко, в зручний час, без ходіння по кабінетах та довгих черг. На Дніпропетровщині працює найбільше в Україні ЦНАПів та їх філій – 47. Щомісяця в середньому їх перевагами користуються понад 37 тисяч мешканців області», - зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Реєстрація нерухомості, бізнесу та громадських організацій, приватизація землі, оформлення матеріальної допомоги, прописка і виписка - в кожному із ЦНАПів сконцентровані найбільш популярні послуги.

«Дніпропетровщина використовує новітні технології – тут активно розвивається електронне врядування. Проте ще не всі послуги можна отримати онлайн та не всі люди можуть скористатися Інтернетом. Центр надання адмінпослуг – це місце, де держава спілкується з громадянами. Чим більше послуг там буде надаватися, тим краще», - сказав представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Каменчук.

Приклад успішної роботи єдиної мережі ЦНАП – досвід Кам’янського. В місті працює центральний ЦНАП та дві його філії. Тут можна отримати близько 2-х сотень послуг. Щомісяця такою можливістю користуються 10 тис. мешканців.

«У Центрі та філіях можна отримати послуги від запису дитини в дитсадок до реєстрації нерухомості. Наприклад, якщо раніше для оформлення пільг на сплату комунальних послуг сім’ям бійців АТО потрібно було обійти близько семи установ в різних кінцях міста, то тепер достатньо один раз навідатися до ЦНАПу», - розповів заступник директора департаменту муніципальних послуг Кам’янської міськради Михайло Кравцов.

Щоб допомогти місцевим громадам створювати нові ЦНАПи та налагодити їх роботу, в Дніпропетровській ОДА проводять практичні семінари. Наразі в області працюють 47 ЦНАПів: 22 – у районах, 22 – у містах та 3 – в об’єднаних громадах. Контакти Центрів та перелік послуг – на сайті Регіонального віртуального офісу електронних адміністративних послуг.


Дніпропетровщина – перша в Україні за кількістю Центрів надання адмінпослуг
File Attachment Icon
ATTZ9WL1.jpg